Pirmiausia kas tas Bukowski? Charles Bukowski kultinis JAV rašytojas, o jo eilėraščiai tikrai ne tokie kokius tekdavo skaityti mokyklos laikais. Kalbant apie Č.Bukowskį neišeina nepaliesti alkoholio ir moterų temos, autoriaus kūryboje jos nedominuoja.

Alaus taurės
Bukowski baras

Barą Bukowski rasite Visų Šventųjų g. 7. Apie save Bukowski baras sako - "Bukowski baras yra vieta, kurioje negalioja taisyklės. Čia gali lėbauti, taškytis idėjomis, tylėti, skanauti, ieškoti bendraminčių, kabinti ir taip be galo be krašto. Hmmm… Viena taisyklė vis dėlto yra. Nep!$k proto kitiems!"


Pridedame trumpa intervių su Bukowskio baro šeimininku:


Kas kurį inspiravo, ar Bukovskis baro atidarymo idėją, ar baro atidarymo idėja Bukovskį?


Gal galima sakyti, kad kartu atėjo, nes aš Bukovskiu seniai norėjau pavadint, bet ilgą laiką bijojau, kad žmonės tiesiog nesupras.

Kodėl?

Visų pirma, visiems atrodo, kad čia kažkokia lenko pavardė – niekas jo nežino. Apie 70% mano draugų nežino, kas yra Č.Bukovskis. Bijojau, labai bijojau, bet tai buvo nenuilstanti idėja. Aš ant jo esu sėdęs jau daug metų, kaip ant narkotikų – man jis labai patinka ir labai tinka barui, ir reakcija žmonių buvo gera. Šiaip buvau Berlyne tokiam bare “Milinski”, labai nuostabus baras, ir grįžęs pasakiau – viskas, jeigu Milinskis tinka, tai Bukovskis tikrai tiks. Sakau, idėja apie barą ir Bukovskį buvo seniai, bet aš labai bijojau, kad žmonės nesupras, kad tiesiog neatsiras žmonių, kurie norės eiti į barą tokiu pavadinimu.


O svarstydamas apie baro pavadinimą, galvojai, ar tai baras – Č.Bukovskį skaitantiems ar netgi jo fanams, ar tai visai nesvarbu? Tikėjaisi, kad didesnioji lankytojų dalis bus skaitę bent vieną Bukovskio knygą?


Man atrodo, čia tik dalis tų skaitančių lankytojų bus, bet iš esmės aš nesiorientavau vien tik į juos. Orientavausi į tuos žmones, kurie nori pabėgti nuo gėrimo kultūros. Norėjosi duoti žmonėms ne tik alkoholio, bet dar ir kitų dalykų – knygų, kino, poezijos. Č.Bukovskis yra tik kaip tos visos kultūros atstovas. Šiaip mes tikrai ne kokia gerbėjų sekta (juokiasi).


Kodėl būtent Bukovskis? Kodėl ne Čiurlionis, Škėma, Kamiu, Joyce ir t.t.?


Nes aš labai sėdęs ant jo – tai inspiravo mano pomėgis. Aš jį skaitau jau daug metų, domiuosi ir kitais jo nuveiktais darbais. Kol kas tik neturiu anglų kalba poezijos parsivežęs, bet ateity tikrai perskaitysiu. Č.Bukovskis nėra jau toks latras – jis padarė daug mažų gerų dalykų, pavyzdžiui, kine, ir jis gi kažkada tapė. Be to, aš mėgstu tą laikotarpį: visada norėjau gimti daug anksčiau, pavyzdžiui, kai buvo Didžioji depresija. Mane Amerika labai traukia, nors aš ten nesu buvęs – sumokėčiau, jei mane kas nukeltų į to laikotarpio Ameriką (šypsosi).


AčiūParengta pagal ore.lt


Daugiau informacijos apie Bukowskio barą

#Bukowski #alus #blogas

curved-arrow-black-png-0.png